Accepted Teams
 CESA Fall Challenge 2013
 Boys
 Under 8 Recreation (6 v 6)
  
Under 8 Boys Red
CESA CofE U8B Steve 1
CESA CofE U8B Steve 2
ESC U8 Boys
FC Alliance '06 Premier
PUFC U8 Boys Elite
Storm SA 05 Green
Under 8 Boys White
CESA CoE U8B Tom 1 (SC)
CESA Madden Dynamo (SC)
Liverpool FCA-SC Gerrard (SC)
Storm SA '05 Magenta (GA)
Under 8 Boys Blue
CESA Blackburn (SC)
CESA CoE U7B Team 1 (SC)
CESA CoE U8B Tom 2 (SC)
CESA Freeman
CESA Kulig (SC)
CESA LEBLANC
CESA Martin (SC)
CESA Monte Noreastern
Under 8 Boys Black
CESA CoE U7B Team 2 (SC)
CESA Conroy (SC)
CESA Piffard (SC)
CESA Schwasnick
CESA Skelton (SC)
Storm Soccer Academy '06 Gold (GA)
Under 8 Boys Green
CESA CoE U7B Team 3
CESA Kopytin Sharks
CESA POP Red
CESA Robinson Dragons
CESA Taggart (SC)
 Under 9 Academy (6 v 6)
  
Under 9 Boys Academy Blue I
AYSO132 Hub City Strikers 04 B
CESA 04B Red 1
CESA CoE Morris 1
ESC U9 Boys
SC United 04 Boys Fire
SCU/MP 04 Whitecaps
Under 9 Boys Academy Blue II
CESA 04B Red 2 (SO)
CESA 04B Red 3 (SO)
Liverpool FCA-SC Rush (SC)
SCUMP 09 boys Team Dynamo (SC)
SCUPM 04B Revolution
Storm Soccer Academy '04 Green (GA)
 Under 10 Recreation (6 v 6)
  
Under 10 Boys Recreation Red
CESA ALFA
CESA Dike Wildcats
CESA Eades (SC)
CESA Reese Bull Sharks (SC)
Under 10 Boys Recreation White
Carolina Tornadoes
CESA CoE Morris 2
CESA POP Red
CESA Sprenger
CESA Wood (SC)
CESA Yucesan
Under 10 Boys Recreation Blue
CESA Bellaire
CESA Billig (SC)
CESA CoE Morris 3
CESA Frank (SC)
CESA Mendoza Mighty Eagles (SC)
CESA Viehe Wolves
Under 10 Boys Recreation Black
CESA Billings
CESA Faust Fireballs (SC)
CESA Goodall (SC)
CESA Holland Diamondbacks
CESA Israel (SC)
IESA Flames 03 Boys White
Under 10 Boys Recreation Green
CESA Eggers/Rebh (SC)
CESA Howard Destroyers
CESA POP Blue
CESA Stewart
Storm SA '04 Red
Under 10 Boys Recreation Orange
CESA Alomar (SC)
CESA Check (SC)
CESA Kulig (SC)
Storm Soccer Academy '04 Maroon (GA)
 Under 10 Academy ( 6 v 6)
  
Under 10 Boys Academy White I 6 v 6
CESA 04B Black 1
IESA Flames 03 Boys Blue (SC)
Inter Atlanta FC 04B Premier (GA)
NSA Fury 04 Gold (GA)
SCU/MP 04 Boys Impact
SCU/MP 04 Boys Rapids (SC)
Under 10 Boys Academy White II 6v6
AYSO132 Hub City Strikers 03 B Blue
CESA 03B Red 1
FSCG Knights (SC)
SCU/MP 03 Real (SC)
SCUMP 04 Boys Union
Storm HH 03 Boys Black
Under 10 Boys Academy Blue I 6 v 6
05 Norcross Fury Gold
AYSO United 03 Boys
CESA 03B Red 2
CESA 04B Black 2
FC Alliance 05 Premier (TN)
SCU/MP 03 BAYERN
SCU/MP 03 Dortmund (SC)
Storm SA 03 Boys Blue (GA)
Under 10 Boys Academy Blue II 6v6
AYSO132 Hub City Strikers 03 B Silver
CESA 03B Red 3
Esc U10 Boys White
FC Alliance 04B Black 2 (TN)
FSA Flame
Storm HH 03 Boys Blue
 Under 11 Academy (8 v 8)
  
Under 11/12 Boys Academy Red 8 v 8
01 CSA Copa Elite
CESA 02B Black 1
NSA U11 Premier (GA)
SCUMP - Dynamo
Under 11 Boys Academy White 8 v 8
02 CSA North Torsion (NC)
02 CSA Predator Select
Atlanta Fire United Gold '04 (GA)
CESA 03B Black 1
Inter Atlanta FC03 Premier (GA)
SCU/MP 02 Fire (SC)
SGCSA 02FlamesBlack (NC)
Storm SA 03 Boys Black
Under 11 Boys Academy Blue I 8 v 8
02 CSA North Select (NC)
AYSO132 Hub City Strikers 02 B
CESA 02B Red 1
CESA 03B Black 2
FC Dallas Tri BR U11 (TN)
SCU/MP 02 Revolution
Under 11 Boys Academy Blue II 8 v 8
CESA 02B Red 2
CESA 02B White 1
CESA 02B White 2 (SC)
CSA 02B North Blue (NC)
ESC U11 Boys White
Norcross Fury U11 White (GA)
 Under 12 Recreation (8 v 8)
  
Under 12 Boys Recreation Red
Carolina Crocs
CESA ALFA
CESA Barnes (SC)
CESA Gundana
CESA Serrano (SC)
FSCG Boltz (SC)
Under 12 Boys Recreation White
CESA Dillon Chaos (SC)
CESA Feniger Black Aces
CESA Noll Titans
CESA Perdue (SC)
CESA Roddy (SC)
TCSC Pirates (SC)
Under 12 Boys Recreation Blue
CESA Carnevale Cobras (SC)
CESA Gallagher United (SC)
CESA Jasper (SC)
CESA Mendoza Angry Birds (SC)
CESA Rich (SC)
CESA Shearer
 Under 12 Academy (8 v 8)
  
Under 12 Boys Academy White
02 Norcross Fury Gold
CESA 01B Red 1
Inter Atlanta FC 02 Premier (GA)
SCUFC Toros 01 Boys Red
U12B CSA-North Elite
Under 12 Boys Academy Blue
CESA 01B Red 2
CESA 01B White 1
CESA 01B White 2
CESA 02B Black 2
CSA 01B North Select
ESC U12 Boys White
Storm SA '01/02 Boys HH (SC)
Storm SA 01/02 Boys Blue (SC)
 Under 13 Classic - Challenge (11 v 11)
  
Under 13 Boys Classic White
AYSO132 Hub City Strikers 00 B
AYSO132 Hub City Strikers 01B
CESA 00B Challenge (SC)
CESA 00B Select Black
CESA 00B Select Red (SC)
CESA 01B Premier (SC)
FSCG SpeedStreet Nitros
Greeneville Galaxy U13 (TN)
 Under 14 Classic - Challenge (11 v 11)
  
Under 14 Boys Classic White
CESA 00B Premier
CESA 99B Challenge
CESA 99B Select Black
CESA 99B Select Red (SC)
IESA Flames 99B Select
Storm SA 99 boys blue (GA)
 Under 14 Recreation ( 11 v 11)
  
Under 14 Boys Recreation Red
CESA Alibozek Vipers (SC)
CESA Smith Knights (SC)
CESA Taylor
CESA Weathers Psychos
Under 14 Boys Recreation White
CESA Piggford (SC)
CESA Restrepo (SC)
CESA Roxburgh Firebirds
CESA Sprenger (SC)
ESC U14 Boys
 Girls
 Under 8 Recreation (6 v 6)
  
Under 8 Girls Red
CESA CoE U8G 2 (SC)
CESA CofE U7 Girls 1
CESA Howard
CESA McCain
CESA Redmond Pink Bows
Under 8 Girls White
CESA Bellaire (SC)
CESA CofE U7 Girls 2
CESA Norris (SC)
CESA Penny (SC)
CESA Segrave-Daly (SC)
CESA Winch (SC)
 Under 9 Academy (6 v 6)
  
Under 9 Girls Academy White
CESA 03G Red 3
CESA 04G 1 (SC)
CESA 04G 2
FC Alliance 05 Girls Black (TN)
Inter Atlanta FC 05G Blues Elite
Storm Soccer Academy 03 Girls Blue (GA)
Under 9 Girls Academy Blue
05 Norcross, GA Fury U9 Gold
AYSO132 Hub City Strikers 04 G
CESA 04G 3
Storm SA '04 Girls
 Under 10 Recreation (6 v 6)
  
Under 10 Girls Recreation Red
CESA Wagner (SC)
CESA DeForest
CESA Dike Tiger Sharks
CESA Sanzsole/Williamson
Under 10 Girls Recreation White
CESA CoE U8G 1 (SC)
CESA Madden Sting (SC)
CESA Pennington Fury
CESA Simons (SC)
TCSC U10 Girls - G. Fennell
Under 10 Girls Recreation Blue
AYSO132 Hub City Strikers 03 G
CESA Michalak (SC)
CESA Odom Cassidy Mighty Minions
CESA POP Red
Spartanburg Arsenal Black (SC)
TCSC U10 Girls - T. Fennell
 Under 10 Academy ( 6 v 6)
  
Under 10 Girls Academy White 6 v 6
Atlanta Fire United U10G Silver (GA)
Cainhoy Arsenal (SC)
CESA 03G Red 1
Palmetto United Futbol Club Shredders
SCU/MP 04 SPIRIT
Storm Soccer Academy 03 girls black (GA)
Under 10 Girls Academy Blue 6 v 6
AYSO United 03 Girls
CESA 03G Red 2
NSA Fury girls u10 Gold (GA)
SCUMP 03 Athletica
 Under 10 Academy 8 v 8
  
Under 10 Girls Academy 8 v 8
AFU 04 Gold
CESA 03G Black
Concorde Fire North Black (GA)
FC Alliance 04G Elite (TN)
SCU/MP 03 Flash
 Under 11 Academy (8 v 8)
  
Under 11 Girls Academy Red 8 v 8
Atlanta Fire United Gold 03
CESA 02G Black 1
CSA 02 Predator Select
FC Alliance 03G Black (TN)
Under 11 Girls Academy White 8 v 8
02 CSA North Elite G
Atlanta Fire United U-11 Silver (GA)
CESA 02G Black 2
CESA 02G Red 1 (SC)
Inter Atlanta FC 03 G Elite (GA)
SCU-MP 02 Freedom
Under 11 Girls Academy Blue 8 v 8
AYSO United 02 Girls
AYSO132 Hub City Strikers 02 G
CESA 02G Red 2
CESA 02G White (SC)
CSA North Select G (NC)
NSA 03 Gold
SCU/MP 02 Girls Breakers (SC)
U11 G Easley Soccer club (SC)
 Under 12 Recreation (8 v 8)
  
Under 12 Girls Recreation Red
Carolina Lollipops
CESA Bouts
CESA Denoux Lightning Bolts
CESA Greene Flying Burritos (SC)
CESA Lorenz
CESA Picillo Queen Cobras
Under 12 Girls Recreation White
CESA Arnold Tornados (SO)
CESA Ashburn (SC)
CESA Major (SC)
CESA Mauro Boom (SC)
FSCG Fire Bolts
TCSC Soccer Rockers (SC)
Under 12 Girls Recreation Blue
CESA Bertram (SC)
CESA Hamberis Soccer Swaggers (SC)
CESA POP Red
CESA Stilwell (SC)
 Under 12 Academy (8 v 8)
  
Under 12 Girls Academy White
02 Norcross Fury Gold
AYSO132 Hub City Strikers 01 G
CESA 01G Red 1
Inter Atlanta FC 02G Blues Elite (GA)
Storm SA 01 Girls Blue (GA)
Under 12 Girls Academy Blue
CESA 01G Red 2
CESA 01G White (SC)
CSA 01 N Select G (NC)
NSA Fury U12 Blue
Storm SA 01 Girls White (GA)
 Under 13 Classic - Challenge (11 v 11)
  
Under 13 Girls Classic Red
CESA 00G Pre ENCL
KFC Crush 01 United (TN)
SCUMP 00 G ELITE
Triangle Futbol Club '00 Navy (NC)
Under 13 Girls Classic White
Cainhoy Cobras (SC)
CESA 00G Premier (SC)
CESA 01G Premier
CSA Charlotte SA Copa G (NC)
SC United Mt Pleasant 01 Girls Palmetto (SC)
SCU/mp girls palmetto 00 (SC)
Under 13 Girls Classic Blue
CESA 00G Select Black
CESA 00G Select Red (SC)
CESA Wilson Jaquars (SC)
CRSA Maroon00 (SC)
CVYSA Blast Blue
Norcross Fury Blue 01 (GA)
SC United Mt Pleasant 01 Girls Crescent
SCU/MP 00 Crescent (SC)
 Under 14 Classic - Challenge (11 v 11)
  
Under 14 Girls Classic Blue
CESA 99G Select (SC)
CESA Gumpert Warriors (SC)
CESA Spartanburg G99
Crossfire U14 Girls
Crush 00G Crossfire (TN)
Liverpool FCA 99 Keegan
Norcross00G Fury Gold
Storm SA 99 Girls Blue
 Under 14 Recreation ( 11 v 11)
  
Under 14 Girls Recreation Red
AYSO United 99 Girls
CESA Grigg
CESA Mendoza (SC)
CESA Seidel
Under 14 Girls Recreation White
AYSO132 Hub City Strikers 99 G
CESA Hamric (SC)
CESA Trimble Lime Crush (SC)
CESA Trusko (SC)
Copyright 2013 Demosphere International, Inc. All rights reserved.